Service Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Service Type | NABL Accredited Calibration |
| Calibrated For | Ammeter |
| Measuring Range | 1000 A |
| Service Duration | 3-4 days |
| Number Of Instruments | 5 |
| Calibration Interval | Yearly |
| Mode Of Report | Hard Copy |
| Voltage | 1000 V |
| Service Mode | On-site at Customer Location |
| Resistance | 10000 ohm |
| Accuracy | ±0.1 % |
| Calibration Facility | NABL |
| Calibration Range | 1000 V AC/DC, 1000 A AC/DC, 1 Gohm |
| Caibration At | Lab/Site |
Additional Information: